Wiadomości

75-Lecie 8 Batalionu Saperów

W dniu dzisiejszym swój jubileusz (75-lecie istnienia) obchodzi 8 Batalion Saperów (JW 5018). Jednostka, od lat stacjonująca w dziwnowskim garnizonie, swoimi korzeniami sięga roku 1943, kiedy to została sformowana i niedługo potem przerzucona na front. Jej szlak bojowy wiódł poprzez Bug, Wisłę, Wał Pomorski, Kołobrzeg…

Opieka nad dziećmi

Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny w Szczecinie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu w ramach projektu: „Podniesienia kompetencji w zakresie utworzenia i prowadzenia instytucji opieki nad dziećmi do lat trzech”. Organizatorzy zapewniają zwrot kosztów dojazdu, catering, zakwaterowanie, materiały dydaktyczne. Szczegóły znajdują się poniżej.

Konkurs-dzień flagi RP

2 maja obchodzimy DZIEŃ FLAGI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Z tej okazji już po raz VI odbędzie się konkurs ogłoszony przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dziwnowie- BĄDŹ DUMNY WYWIEŚ FLAGĘ.

Podział na okręgi wyborcze i obwody głosowania

Rada Miejska w Dziwnowie podczas sesji 28 marca 2018 podjęła uchwały w sprawie podziału gminy Dziwnów na okręgi wyborcze. Wszystko w związku z nowelizacją kodeksu wyborczego wprowadzoną przez  Państwową Komisję Wyborczą. Zgodnie ze zmianami, wszystkie rady gmin zobowiązane były do dokonania podziału gmin na okręgi wyborcze…

100 kilometrów plażą Bałtyku

Zespół Szkół Społecznych im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie wraz z Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym „Bałtyk” organizują sztafetę „100 kilometrów brzegiem Bałtyku na stulecie państwa polskiego”.

Turnusy Rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie uprzejmie informuje, że rozpoczął się nabór wniosków na wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników urodzone w latach 2003-2011. Więcej szczegółów w załączniku:

Koniec sezonu halowego

Miejski Ośrodek Sportu i Kultury w Dziwnowie informuje o zakończeniu zajęć sportowych odbywających się w sezonie jesienno-zimowym dla dzieci i młodzieży na boisku hali sportowo-widowiskowej.