Miejscowości Gminy Dziwnów nie miałyby takiego magnetycznego uroku, przyciągającego corocznie tłumy turystów z Polski i zagranicy, gdyby nie kąpieliska.
Kąpieliska, które rokrocznie są sytuowane w gronie najczystszych na bałtyckim wybrzeżu i które dzięki wysokim standardom sanitarnym mogą się poszczycić posiadaniem certyfikatu tzw. BŁĘKITNEJ FLAGI.

Na szerokich i czystych plażach każdy z turystów może bezpiecznie i bez obawy o jakiekolwiek zanieczyszczenia oddać się morskim kąpielom. To właśnie w Dziwnowie, Dziwnówku, Łukęcinie i Międzywodziu, pod okiem wykwalifikowanych ratowników, każdy miłośnik słonecznych i morskich kąpieli może poczuć na sobie rozbijające się fale morskie i skorzystać ze sprzętu oferowanego przez plażowe wypożyczalnie.
A właśnie z z myślą o turystach – miłośnikach morskich kąpieli Gmina Dziwnów zadbała, aby w każdej miejscowości było co najmniej jedno, oferujące wysokie standardy, kąpielisko.

Międzywodzie – kąpielisko położone między ul. Westerplatte, a ul. Szkolną o długości linii brzegowej wynoszącej blisko 700 metrów. Przewidywana maksymalnie liczba osób korzystających dziennie to ok. 5-6 tys. Infrastruktura pomocnicza to sanitariaty przy zejściu na plażę przy ul. Zwycięstwa i ul. Westerplatte. Zejście dla osób niepełnosprawnych znajduje się na przedłużeniu ul. Zwycięstwa i ul. Szkolnej.

Dziwnów – kąpielisko położone między ul. Parkową, a ul. Żeromskiego o długości linii brzegowej wynoszącej blisko 1000 metrów. Przewidywana maksymalnie liczba osób korzystających dziennie to ok. 7-8 tys. Infrastruktura kąpieliska to sanitariaty przy zejściu na plażę przy ul. Parkowej, ul. Kochanowskiego, ul. Reymonta i ul. Żeromskiego. Zejście dla osób niepełnosprawnych znajduje się na przedłużeniu ul. Reymonta i Parkowej.

Dziwnówek – kąpielisko położone między odcinkiem 100 m na wschód od ul. 1 Maja do ul. Plażowej o długości linii brzegowej wynoszącej prawie 500 metrów. Przewidywana maksymalnie liczba osób korzystających dziennie to ok. 2-2,5 tys. Infrastruktura kąpieliska to sanitariaty przy zejściu na plażę przy ul. Kamieńskiej i ul. 1 Maja. Zejście dla osób niepełnosprawnych znajduje się na przedłużeniu ulicy 1-Maja.

Łukęcin – kąpielisko położone pomiędzy odcinkiem 100 m na wschód od zejścia na plażę będącego przedłużeniem ul. Morskiej, a odcinkiem 100 metrów na zachód od tego zejścia (długość linii brzegowej to około 200 metrów). Przewidywana maksymalnie liczba osób korzystających dziennie to ok. 2 tys. Infrastruktura kąpieliska to sanitariat przy powyższym zejściu na plażę.