Zaproszenie na forum turystyczne

Turystyka, będąca przedmiotem szeregu działań zawodowych i społecznych, znajduje się w kompetencjach i obowiązkach wszystkich szczebli administracji publicznej w Polsce. Do aktywizacji jej rozwoju, na mocy ustawy sejmowej, został stworzony specjalny system organizacji POT-ROT-LOT. W tym roku w budżecie państwa wyasygnowano na turystykę kwotę 58 mln. zł a w budżecie naszego województwa jest to kwota prawie 84 mln. zł.

W obszarze turystyki województwa zachodniopomorskiego dzieje się dużo, ale może dziać się jeszcze więcej. M.in. temu celowi służy cykl spotkań w ramach tzw. SUBREGIONALNEGO FORUM TURYSTYCZNEGO. Do udziału w zaplanowanych spotkaniach, zapraszamy samorządy, przedsiębiorców prywatnych oraz inne instytucje (organizacje), w których działalność jest wpisana turystka i promocja regionu.

Celem forum jest określenie wspólnych obszarów aktywności i koncepcji współpracy. Chodzi także o zidentyfikowanie problemów i ich przyczyn oraz sprecyzowanie potrzeb branżowych. Idąc dalej – czego oczekujemy indywidualnie jako przedsiębiorcy, urzędnicy czy działacze. Definiując te płaszczyzny, mają być wyznaczone kierunki, które pozwolą w określonej perspektywie i zaangażowaniu, czerpać z turystyki korzyści adekwatne do potencjału regionu.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na cykl spotkań konsultacyjnych, tzw. Subregionalnych Forów Turystyki, które odbędą się w pięciu miejscowościach województwa zachodniopomorskiego.

Dodatkowe informacje w linku: ZROT_FORUM