XII Słoneczny Turniej Tańca Sportowego

Za nami XII Słoneczny Turniej Tańca Sportowego, który odbył się w zeszłą sobotę na hali widowiskowo-sportowej w Dziwnowie. W czterech blokach tanecznych podziwiać było można 130 par w wieku od 7 do 16 lat.

Udział brały takie kluby jak :

  • „Fokus” Chojna
  • „Fokus” Gryfice
  • „Fokus” Dziwnów
  • „Fokus” Trzebiatów
  • „Fokus” Kamień Pomorski
  • „Promenada” Augustów
  • „Promyk Słońca” Dziwnów
  • „Prestige” Goleniów
  •  „Amber” Kołobrzeg
  • „Pasja” Koszalin
  • „Fuzja” Myślibórz
  • „Flesz” Nowogard
  •  „Flesz” Pyrzyce
  •  „Iskra” Piła
  •  TKS „Creative Dance” Rumia
  • „Paktan” Słupsk
  • „Fala” Sopot
  •  AKTT Szczecin
  • „Istra” Świdnin
  • KTS „Jantar” Świnoujście
  • „Magic” Zielona Góra

Wśród zwycięzców 6 par otrzymało wyższe klasy taneczne, są to :

  • Para Jakub Miksa – Julia Książkiewicz FLESZ Nowogard otrzymało klasę taneczną B w stylu LATIN
  • Para Klaudiusz Sito – Weronika Konury FOCUS Kamień Pomorski otrzymało klasę taneczną C w stylach STANDARD/LATIN
  • Para Bartłomiej Chmurzyński – Gabriela Derlatka FOCUS Kamień Pomorski otrzymało klasę taneczną D w stylach STANDARD/LATIN
  • Para Maksym Trzasko – Martyna Bitner PRESTIGE Goleniów otrzymało klasę taneczną C w stylu LATIN
  • Para Mateusz Studziński – Natalia Szalewska FOCUS Kamień Pomorski otrzymało klasę taneczną B w stylach STANDARD/LATIN
  • Para Mateusz Polanowski – Maja Filipczak FOCUS Kamień Pomorski otrzymało klasę taneczną B w stylu STANDARD

Na brak emocji oczywiście nie można było narzekać, starannie przygotowane układy, kolorowe stroje, muzyka, skupienie oraz uśmiechy na twarzach uczestników sprawiły że wydarzenie pozostanie na długo w naszej pamięci jak i trwale wpisze się w karty historii tańca sportowego jak i naszej Gminy.

Poniżej przedstawiamy wyniki par Klubu Tańca Sportowego FOCUS :

Do 7 H1

1 miejsce      Fronczyński Marek – Lendzianowski Maya    FOCUS – Kamień Pomorski

1 miejsce      Kowalski Tymoteusz – Alicja Szwaja  FOCUS – Kamień Pomorski

1 miejsce      Nożewski Dariusz – Bystrzycka Oliwia    FOCUS – Kamień Pomorski

2 miejsce      Prośniewski Tymoteusz – Major Lena           FOCUS – Gryfice

 

Do 7 H2

1 miejsce      Fronczyński Marek – Bielaszewska Sonia      FOCUS – Kamień Pomorski

1 miejsce      Kowalski Tymoteusz – Borowa Natasza         FOCUS – Kamień Pomorski

1 miejsce      Nożewski Dariusz – Marszał Maria    FOCUS – Kamień Pomorski

2 miejsce      Walento Wojciech – Nawrocka-Trojanowska Weronika      FOCUS – Kamień Pomorski

 

8-9 H

1 miejsce      Pawlik Jakub – Szczepańska Anna      FOCUS – Gryfice

2 miejsce      Kacprzyk Jakub – Bednarek Kamila    FOCUS – Trzebiatów

2 miejsce      Szynka Aleksander – Rząsa Maja          FOCUS – Kamień Pomorski

 

8-9 G

1 miejsce      Gnosowski Igor – Wilkoszewska Malwina     FOCUS – Gryfice

 

10-11 G

1 miejsce      Jagielski Bartosz – Kałucka Katarzyna           FOCUS – Gryfice

1 miejsce      Trzciński Kajetan – Chatłas Jagoda    FOCUS – Chojna

2 miejsce      Gnosowski Igor – Wawrzyńska Nikola           FOCUS – Gryfice

 

SOLISTKI

1 miejsce      Sito Maja – solistka     FOCUS – Kamień Pomorski

1 miejsce      Soroka Martyna – solistka      FOCUS – Kamień Pomorski

1 miejsce      Biała Jagoda – solistka           FOCUS – Kamień Pomorski

1 miejsce      Ryterska Pola – solistka          FOCUS – Kamień Pomorski

1 miejsce      Wójcik Berenika – solistka     FOCUS – Kamień Pomorski

1 miejsce      Ignaczak Julia – solistka          FOCUS – Chojna

 

10-11 F1

2 miejsce      Pilichowski Eryk Tomasz – Wilk Zofia       FOCUS – Kamień Pomorski

10-11 F2

2 miejsce      Baum Filip – Marcińczyk Oliwia        FOCUS – Gryfice

 

KATEGORIE SPORTOWE

10-11 E

1 miejsce Chmurzyński Bartłomiej  – Derlatka Gabriela FOCUS – Kamień Pomorski

3 miejsce Łabędzki Kamil – Koniarz Bianka FOCUS – Kamień Pomorski

5 miejsce Pilichowski Eryk Tomasz – Wilk Zofia FOCUS – Kamień Pomorski

 

14- 15 D ST

2miejsceSito Klaudiusz – Konury Weronika FOCUS – Kamień Pomorski

7miejsce Przybyliński Maciej – Ładniak Gabryiela FOCUS – Kamień Pomorski

 

14 – 15 D LA

1miejsceSito Klaudiusz  – Konury Weronika FOCUS – Kamień Pomorski

6 miejsce Polanowski Mateusz – Filipczak Maja FOCUS – Kamień Pomorski

8 miejsce Przybyliński Maciej – Ładniak Gabryiela FOCUS – Kamień Pomorski

 

Pow. 15 C ST

5 miejscePajestka Jakub  – Pietrewicz Klaudia FOCUS – Kamień Pomorski

 

10 – 11 D ST

2 miejsceSzulc-Łatwiński Konrad – Zielińska Amelia  FOCUS – Szczecin

3 miejsceChmurzyński Bartłomiej  – Derlatka Gabriela FOCUS – Kamień Pomorski

 

10 – 11 D LA

2 miejsceSzulc-Łatwiński Konrad  – Zielińska Amelia  FOCUS – Szczecin

3 miejsceChmurzyński Bartłomiej  – Derlatka Gabriela FOCUS – Kamień Pomorski

 

12 – 13 D ST

7 miejsceSzumny Michał  – Grzybowska Martyna FOCUS – Dziwnów

 

12-13 D LA

6 miejsceSzumny Michał  – Grzybowska Martyna FOCUS – Dziwnów

 

14 – 15 C ST

1 miejsceStudziński Mateusz – Szalewska Natalia FOCUS – Kamień Pomorski

2 miejscePolanowski Mateusz – Filipczak Maja  FOCUS – Kamień Pomorski

3 miejscePrzydrygaAntoni  – Krupa Natalia FOCUS – Kamień Pomorski

8 miejsceSito Klaudiusz – Konury Weronika FOCUS – Kamień Pomorski

 

14 – 15 C LA

1 miejsceStudziński Mateusz – Szalewska Natalia FOCUS – Kamień Pomorski

3 miejscePrzydryga Antoni  – Krupa Natalia FOCUS – Kamień Pomorski

8 miejsce Sito Klaudiusz  – Konury Weronika FOCUS – Kamień Pomorski

 

Pow. 15 B ST

5 miejsceRylik Seweryn – Mycan Natalia  FOCUS – Kamień Pomorski

6 miejscePajestka Jakub  – Pietrewicz Klaudia FOCUS – Kamień Pomorski

 

Pow. 15 B LA

5 miejsceMarczak Adam – Zielińska Weronika  FOCUS – Szczecin

6 miejsce Rylik Seweryn – Mycan Natalia  FOCUS – Kamień Pomorski

Organizatorem turnieju byli: Dziwnowski Klub Tańca Sportowego Focus, Przedszkole Promyk Słońca w Dziwnowie, Miejski Ośrodek Sportu i Kultury w Dziwnowie, Zachodniopomorski Związek Tańca Sportowego oraz Federacja Tańca Sportowego.