Odkomarzanie w Gminie Dziwnów

W naszej  gminie rozpoczynają się pierwsze w  tym roku opryski przeciw meszkom i komarom. Walkę z owadami, podobnie jak w latach ubiegłych,  podjęliśmy za pośrednictwem  specjalistycznej  firmy z Kamienia Pomorskiego.  Tuż przed weekendem majowym zleciliśmy wykonanie wylewki środka larwicydowego, by zapobiec inwazji komarów. Miejscami najbardziej strategicznymi były przede wszystkim okolice wód stojących, rozlewisk oraz cieków wodnych.

W drugiej połowie maja zaplanowaliśmy pierwszy z zabiegów odkomarzania metodą zamgławiania termicznego (odymiania) terenów otwartych zadrzewionych i zakrzewionych preparatami owadobójczymi. By zapewnić spokój mieszkańcom naszej gminy jak i przebywającym u nas turystom zaplanowaliśmy także kolejne tury odkomarzania w czerwcu oraz w lipcu.  Jest to niestety   proces który wymaga  określonych warunków atmosferycznych, dlatego  podczas prowadzenia działań zwalczających te uciążliwe owady jesteśmy zależni od pogody.

Zabiegi opryskiwania zastoisk wodnych, skupisk krzewów i zarośli powoduje zauważalne zmniejszenie populacji komarów w naszej gminie co przekłada się na poprawę samopoczucia mieszkańców i zadowolenia turystów odwiedzających naszą nadmorską gminę.