Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej

W minioną sobotę (13 stycznia) w hali dziwnowskiego MOSiK-u odbyła się II edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej roczników 2005/2006 oraz 2010. Młodzi adepci piłki nożnej przyjechali do Dziwnowa z Polic, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, a także z niemieckich miejscowości: Pasewalk i Schmölln.

Rozgrywki były prowadzone w systemie „każdy z każdym” i składały się z dwóch części. W pierwszej rywalizowali z sobą zawodnicy starsi. Zwycięsko z tych rozgrywek wyszła drużyna Gryfa Kamień Pomorski, która nie przegrała żadnego z 5 rozegranych spotkań.
W II części na boisku pojawili się najmłodsi piłkarze. Tutaj także rywalizowano w systemie „każdy z każdym”. W tej części turnieju laur zwycięzcy przydał Akademii Junior z Polic, która wyprzedziła gości z Pasewalker FV.
W uzupełnieniu zmagań drużynowych, trwała również sportowa walka o tytuł najlepszego strzelca, najwartościowszego zawodnika i najlepszego bramkarza.
Godny podkreślenia był również będący tłem rozgrywek doping. Licznie zgromadzeni na widowni rodzice bardzo żywo reagowali na boiskowe wydarzenia, zachęcając swoje pociechy do jak najlepszej gry. Wspomnieć należy również o tym, że przy okazji rozgrywek prowadzono również zbiórkę w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Leave a Reply