KAMPANIA „Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców”

Wyborco ! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców ! Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski ? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy ? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania ? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz !

Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych. Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie. Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos.

Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

Co masz zrobić ?

Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz. Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców ! Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza, Krajowe Biuro Wyborcze


[vc_video link=’https://youtu.be/eQVZaB5qeOs’]

Leave a Reply