Jasełka i spotkanie opłatkowe MOPS w Dziwnowie

Wczorajsza uroczysta sesja Rady Miejskiej odbywająca się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury, nie była jedynym wydarzeniem tego dnia, które dość mocno akcentowało zbliżające się święta Bożego Narodzenia. W przygotowanym na sesję świątecznym otoczeniu, w godzinach popołudniowych, miało miejsce spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dziwnowie.

Całość miała typowo wigilijną oprawę, a wzięli w nim udział głównie gminni seniorzy. Nie zabrakło klasycznych świątecznych potraw, a także życzeń podkreślonych opłatkiem. Wybrzmiały też kolędy wprowadzając zgromadzonych na spotkaniu w bardzo pogodny nastrój. Wśród obecnych byli także przedstawiciele miejscowych władz, dyrektorzy gminnych instytucji, reprezentanci lokalnych stowarzyszeń i organizacji. Swoją pomocą służyli również harcerze z dziwnowskiej drużyny.

Jednak nim obecni na spotkaniu zasiedli do tradycyjnego barszczu z uszkami, wcześniej wzięli udział w jasełkach przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej. Przedstawienie, na które składały się akcentujące święta piosenki i scenki aktorskie, miało typowo świąteczny, choć jednocześnie uniwersalny przekaz – Przyjaźń zdobywa się sercem, nie zaś pieniędzmi, a o wartości człowieka decydują czyny, wnętrze i skłonność do pomocy innym.


Leave a Reply