Blog

JANTAR DZIWNÓW REMISUJE Z POMORZANINEM NOWOGARD

W minioną sobotę (04.11.2017r.) drużyna seniorów DKS Jantar Dziwnów występująca w Klasie Okręgowej, podejmowała zespół Pomorzanina Nowogard. Goście po jedenastu kolejkach zajmowali dziesiąte miejsce z dorobkiem czternastu punktów i według zapowiedzi, przyjechali do Dziwnowa z zamiarem przerwania dobrej passy Jantara.

Tymczasem to gospodarze jako pierwsi zdobyli bramkę. Po ładnym uderzeniu M.Kądzieli w 8 minucie Jantar wyszedł na prowadzenie. Stracona bramka nie zdeprymowała ambitnie grających gości, którzy od początku spotkania posiadali optyczną przewagę. Raz za razem pod bramką Jantara stwarzali groźne sytuacje i tylko dzięki zgraniu bloku obronnego gospodarzy, Pomorzanin wciąż nie był w stanie wyrównać. Jantar odpowiadał kontrami, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.
Po przerwie (w 51 minucie) składna akcja duetu D.Sutor i M.Ciesielski została ukoronowana drugą bramką dla Jantara.
W 65 min. stuprocentową sytuację dla gospodarzy zmarnował K.Wróbel. Od tego momentu, znacznie lepiej prezentujący się od początku II połowy meczu Jantar, cofnął się do obrony. Niedługo potem goście zdobyli bramkę kontaktową (69 minuta), która tchnęła w ich szeregi wiarę w wywiezienie z Dziwnowa korzystnego rezultatu. Od tego momentu gra toczyła się w zasadzie na połowie gospodarzy, co zaowocowało drugą bramką dla Pomorzanina. Przewaga gości była bardzo widoczna, jednak do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.
Jantar Dziwnów – Pomorzanin Nowogard 2:2
Za tydzień (11 listopada) podopieczni K.Wróbla udadzą się do Ińska na mecz z miejscową Iną.
W minioną niedzielę swój mecz rozegrali również trampkarze, którzy wysoko pokonali Prawobrzeże Świnoujście, strzelając aż trzynaście bramek. Końcowy rezultat to 13:0.

Godne przypomnienia są dwa wcześniejsze mecze rozegrane przez drużynę seniorów Jantara Dziwnów. O obu zawodnicy z Dziwnowa strzelili łącznie 19 bramek, pokonując zespół Ehrle Dobra Szczecińska 5:0, zaś Sarmatę Dobra aż 14:1.