„Póki walczysz, jesteś bohaterem”

Ostatnim akcentem przeszło tygodniowej obecności członków (żołnierzy) ze Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych podczas misji zagranicznych, było zaplanowane na sobotnie popołudnie (28.10.2017r) przedstawienie teatralne, przygotowane przez wychowanków Ośrodka Wychowawczego „Norew” z Kowalek, pt. „Póki walczysz jesteś bohaterem”.
W niezwykle artystycznej formie, a przy tym z bardzo wzruszającym przekazem, zaprezentowano w nim emocje towarzyszące żołnierzom i ich rodzinom w czasie trwania misji zagranicznych.

I choć samo przedstawienie nie trwało długo, to wywołało ogromne poruszenie. Łez i braw nie brakowało, a biorąc pod uwagę fakt, iż wśród oglądających, poza żołnierzami, byli też członkowie ich rodzin, reakcje na treści płynące ze sztuki miały bardzo osobiste odniesienie.

Zaraz po przedstawieniu zaprezentowano również projekt dotyczący upamiętnienia 44 poległych polskich żołnierzy (podczas misji w Iraku i Afganistanie). Będzie on realizowany wspólnie z amerykańskim środowiskiem żołnierzy uczestniczących w misjach.


Leave a Reply