„Budowa Promenady zachodniej” zainicjowana

Gmina Dziwnów 09.10.2017 r. podpisała umowę na realizację zadania pn. „Budowa Promenady zachodniej w Dziwnowie” z firmą Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „HYDROBUD” Adam Dzik z siedzibą w Ustroniu Morskim na kwotę: 3 957 00,00 zł. Przypomnijmy, że projekt uzyskał wsparcie finansowe zadania w kwocie blisko 1,75 mln złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. W ramach projektu powstanie blisko 600 mb promenady o szerokości 3m z 17 tarasami widokowymi.

 

Nowa promenada będzie kładką nad wydmami posadowioną na palach, a więc spacerujący będzie miał stały kontakt wzrokowy z morzem na odcinku od ul. Stefana Żeromskiego do ul. Przymorze. Jest to oczekiwana przez mieszkańców i turystów promenada, która również będzie zawierała przebudowę wejść na plaże oraz budowę dwóch toalet.  Na promenadzie znajdą się miejsca do odpoczynku z ławeczkami i oświetleniem.

 

Dodatkowo czeka nas jeszcze drugi etap realizacji, planowane jest ogłoszenie postępowania na 2018 r., gdyż projekt zawiera również działania innowacyjne tj. wykorzystanie nowoczesnych technologii do działań promocyjno-edukacyjnych poprzez stworzenie aplikacji oraz gry miejskiej, wykorzystujących technologię AR (rozszerzona rzeczywistość). Technologia AR jest systemem łączącym świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Będzie to darmowa aplikacja, umożliwiająca wygenerowanie na obrazie z kamery telefonu czy tabletu, elementów edukacyjnych a dla młodszych stworzona zostanie edukacyjna gra miejska.

 

Leave a Reply